KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Sağlık-Sen “Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu” Kurdu](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13565_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen “Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu” Kurdu
18 Temmuz 2024![Sağlık-Sen Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu Yayında](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13572_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu Yayında
18 Temmuz 2024![Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın Acil Servislerde Kayıt İşlemlerinde Görev Yapan Personelin Mali Haklarında Kayba Neden Olan Yazısını Yargıya Taşıdı](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13512_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın Acil Servislerde Kayıt İşlemlerinde Görev Yapan Personelin Mali Haklarında Kayba Neden Olan Yazısını Yargıya Taşıdı
13 Haziran 2024![Mahkeme Aile Bakanlığı’nda Çalışan Kadın Memura Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı Verdi](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13518_headline_tr.jpg)
Mahkeme Aile Bakanlığı’nda Çalışan Kadın Memura Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı Verdi
13 Haziran 2024![Sağlık-Sen 29 Yaşında](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13517_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen 29 Yaşında
13 Haziran 2024![“Düzenlemeler Yapıcı Etkiden Çok Yıkıcı Etkiye Sahip”](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/950x534x2/11823_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı son düzenlemeleri değerlendirdi. “Düzenlemeler yapıcı etkiden çok yıkıcı etkiye sahip” diyen Durmuş, bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkmanın yapılana ayrı, yıkılana ayrı zarar vereceğine dikkat çekti.
Sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Durmuş, şu ifadeleri kullandı:
“Bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkmak yapılana ayrı, yıkılana ayrı zarar verir. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı son düzenlemeler yapıcı etkiden çok yıkıcı etkiye sahip. Kronikleşen sorunlara, hasta sayısına endeksli atılan adımların sonucu aldatıcı sanal gerçeklik olacaktır.
Sistemsel sorunlar, yapısal reformlar gerektirir. Geldiğimiz noktada en büyük sorun yamalı bohçaya dönen yönetmelikler iken, kökten çözüm yerine yeni yamalar kullanılması sorunu çözmeyecektir. 1. basamak, 112 ve ASM'ler mutsuz, 2 ve 3. basamak teşvikler açısından umutsuzdur.
Yok sayılan bakanlık merkez ve bağlı teşkilatı, üniversite hastaneleri, adli tıp, hudut sahiller, tavana takılan GİH, YH ve teknik hizmetler sınıfı çalışanları, yapılan düzenlemelerden bir an önce hak ettiklerinin karşılığını almalıdır.”