KURUMSAL
SON DUYURULAR
![Sağlık-Sen “Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu” Kurdu](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13565_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen “Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu” Kurdu
18 Temmuz 2024![Sağlık-Sen Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu Yayında](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13572_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen Sağlık Bakanlığı Yer Değişikliği Talep Toplama Platformu Yayında
18 Temmuz 2024![Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın Acil Servislerde Kayıt İşlemlerinde Görev Yapan Personelin Mali Haklarında Kayba Neden Olan Yazısını Yargıya Taşıdı](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13512_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın Acil Servislerde Kayıt İşlemlerinde Görev Yapan Personelin Mali Haklarında Kayba Neden Olan Yazısını Yargıya Taşıdı
13 Haziran 2024![Mahkeme Aile Bakanlığı’nda Çalışan Kadın Memura Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı Verdi](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13518_headline_tr.jpg)
Mahkeme Aile Bakanlığı’nda Çalışan Kadın Memura Yarı Zamanlı Çalışma Hakkı Verdi
13 Haziran 2024![Sağlık-Sen 29 Yaşında](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/70x55x2/13517_headline_tr.jpg)
Sağlık-Sen 29 Yaşında
13 Haziran 2024![Sağlık-Sen Aile Sağlığı Merkezi Çalışanlarının Sorunlarını Gündeme Getirdi](https://www.istanbulsagliksen.org.tr/imgs/950x534x2/12539_headline_tr.jpg)
Halk Sağlığı Genel Müdürü Prof. Dr. Sedat Kaygusuz’u ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan ve yönetim kurulu üyeleri, aile sağlığı merkezi çalışanlarının sorunlarını iletti. Sağlık-Sen Yönetimi, aile sağlığı merkezi çalışanlarının destek ve teşvik ödeme oranlarının artırılmasını talep etti.
Görüşmede, Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan’a Genel Sekreter Durali Baki ile Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu da eşlik etti.
“Aile Sağlığı Çalışanlarının Destek ve Teşvik Ödeme Oranları Artırılmalı”
Genel Müdür Prof. Dr. Sedat Kaygusuz’un makamında gerçekleştirilen ziyarette, aile sağlık merkezi çalışanlarının sorunları görüşüldü. Aile sağlığı merkezi çalışanlarına her ay yapılacak destek ödeme ile muayene sayısına göre hesaplanacak teşvik ödeme sisteminin getirildiği hatırlatılan ziyarette, aile sağlığı çalışanlarının destek ve teşvik ödeme oranlarının artırılması istendi.
Aile sağlığı merkezi çalışanlarının gündemine dair konuların da görüşüldüğü ziyarette, Sağlık-Sen yönetimi deprem nedeniyle bazı illerin çok fazla göç aldığını ve bu durumun o illerdeki aile sağlığı merkezi çalışanları için sorunlara neden olduğunu vurguladı. Sağlık-Sen yönetimi, nüfus sayısı artan aile sağlığı merkezlerine yönelik yeni bir düzenleme yapılmasını talep etti.